سوالات متداول

پاسخ

اگر از شکستی های عضلانی و استخوانی حتی پس از گچ گرفتگی و درمان های جراحی رنج می برید و یا در اثر روش نادرست زندگی با مشکلات و دردهای عضلانی از جمله گردن، ستون فقرات، زنو، مچ دست و …. مواجه هستید و به طور کلی به هر دلیلی از مشکلات عضلانی رنج می برید فیزیوتراپی راه درمان شما است.

پاسخ

در فیزیوتراپی از طریق عوامل فیزیکی و مکانیکی، مانورهای دستی، تکنیک های خاص و تمرینات ورزشی به درمان بیماری ها و اختلالات مختلف بدن به ویژه سیستم عصبی، عضلانی، اسکلتی پرداخته می شود. چند نمونه از گرایش هایی که به فیزیوتراپی برمیگردد می توان به فیزیوتراپی در آسیب های ورزشی، فیزیوتراپی در بیماری های اعصاب، فیزیوتراپی در ضایعات ارتوپدی، فیزیوتراپی در سرطان، فیزیوتراپی در جراحی ها و.... اشاره کرد.

پاسخ

برای انجام فیزیوتراپی تجویز پزشک الزام نیست ،تنها در موارد خاص فیزیوتراپیست تشخیص می دهد که برای انجام فیزیوتراپی نامه پزشک متخصص نیاز می باشد.

پاسخ

یکی از اهداف اولیه‌ی بسیاری از بیماران، آسوده شدن از درد است. متخصصین فیزیوتراپی غالبا از طریق به‌کارگیری تکنیک‌های عملی، استفاده از مدالیته‌هایی نظیر تحریک الکتریکی یا تحریک آلتراسوند، استفاده از کیسه‌های آب گرم و یخ و غیره به این هدف نایل می‌آیند. اغلب اوقات تحرک داشتن نیز موجب تسکین یافتن درد می‌شود بنابراین متخصصین فیزیوتراپی تمرینات مناسبی را به بیمار ارائه می‌دهند که نه تنها درد را تسکین می‌دهد بلکه دامنه‌ی حرکت، قدرت و استقامت بدن را بازیابی می‌کند.

دریافت کد تخفیف 50 هزار تومانی فیزیوتراپی و کاردرمانی در منزل